Szanowni Studenci,

Informujemy, że na indywidualnych kontach w USOS widnieją ankiety, które możecie Państwo wypełnić. Ankietyzacja odbywa się w dniach 20.01.2021-03.02.2021 r. (ankieta do zajęć), oraz w dniach 20.01.2021 r.-20.02.2021 r. (ankieta ogólna).

Celem ankietyzacji  jest zbadanie opinii studentów, na temat oceny kursów przedmiotowych realizowanych w ramach programów kształcenia w Politechnice Koszalińskiej oraz zbadanie opinii studentów I i II stopnia dotyczącej jakości kształcenia i warunków studiowania na kierunkach realizowanych w Politechnice Koszalińskiej

Badanie zapewnia poufność, bezpieczeństwo danych i pełną anonimowość


Zapraszam do udziału w wykładzie, który poprowadzi gość specjalny
Prof. dr hab. Thomas Könecke nt. Hero, star or villain? – Some considerations of the occasion of Diego Maradona’s passing.

Termin: Poniedziałek, 14 grudnia 2020 r.
Godzina: 16:00

Wykład zaplanowany jest na platformie MS Teams w zespole „WNE_Lecture”

Kod zespołu MS Teams: 18onoaz
Jak dołączyć do zespołu za pomocą kodu?

Prodziekan ds. Kształcenia
dr Małgorzata Błażejowska

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 80/2020 Rektora PK w sprawie organizacji pracy uczelni w okresie włączenia miasta Koszalin do strefy czerwonej, w związku z COVID-19, konsultacje dla studentów odbywają się w formie online wykorzystując czat w MS Teams w terminach, które wpisane są w USOSweb.

Szanowni Państwo,
w związku z ogłoszeniem zwiększonego zagrożenia epidemicznego od dnia 17.10.2020 r. do odwołania zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych prowadzonych na Wydziale Nauk Ekonomicznych będą realizowane w trybie online na platformie MS Teams.
Proszę o dołączanie się do swoich przedmiotów/zajęć na platformie MS Teams zgodnie z planem zamieszczonym w USOSweb.
Na zajęcia zdalne proszę logować się na platformę MS Teams - logowanie na stronie https://www.office.com/ 

Każdy student w usłudze MS Teams loguje się adresem e-mail w postaci Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dane dostępowe przesyła Uczelniane Centrum Technologii Informatycznych (UCTI).

Problemy związane z usługą MS Teams proszę zgłaszać wyłącznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga! Numer indeksu = numer albumu w systemie USOSweb
Pod adresem https://tu.koszalin.pl/ znaleźć można "INFORMATOR DLA KANDYDATÓW NA STUDIA 2020/2021" Politechnika Koszalińska Oficjalne Konto.

Wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną naszej Uczelni zachęcam do lektury.

Propozycje studiów na Wydziale Nauk Ekonomicznych (na kierunkach: Ekonomia, Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie oraz Turystyka i Rekreacja, Logistyka) można znaleźć na stronach 36-39.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu!
Szanowni Państwo!

W imieniu Centrum AMRON zapraszam serdecznie do udziału w anonimowym badaniu dotyczącym rynku najmu nieruchomości. Ankieta ma na celu zdiagnozowanie sytuacji mieszkaniowej studentów i stanowić będzie podstawę do publikacji ogólnopolskiego raportu. Wszystkie odpowiedzi zostaną poddane analizie, a wnioski opublikowane w postaci broszury. Odbiorcami raportu będą studenci, właściciele nieruchomości oraz instytucje związane ze szkolnictwem wyższym. Wasz udział w badaniu jest dla nas bardzo ważny.

W imieniu Centrum AMRON dziękuję!

Link do ankiety: www.amron.pl/badanie_studenci
Szanowni Państwo,

Informujemy, że studenci i uczniowie, którzy na co dzień korzystają z edukacyjnych wersji programu Comarch ERP Optima,  w obecnej sytuacji mogą ściągnąć wersję demo bez konieczności podawania nr NIP przedsiębiorstwa. Link do wersji demo jak poniżej:

http://www.comarch.pl/erp/comarch-optima/demo/pobranie/
(prosimy o wybranie Comarch ERP Optima 2020.3.1 SQL Server -  okienko z serwerem podstawowym).

W załącznikach przesyłamy również zeszyty ćwiczeń do pracy z programem, które mogą być również w tej sytuacji pomocne: Zeszyt_A.35_web oraz Zeszyt_A.36_web

Znalezione obrazy dla zapytania walutomat logoSerdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom II edycji konkursu na Pracę Dyplomową o tematyce walutowej. Celem konkursu było propagowanie tematyki walutowej wśród studentów, zainteresowanie tematem rynku forex, ideą fintechów, nowoczesnych kantorów internetowych i sposobów wymiany walut. Cieszymy się, że nasz konkurs spotkał się z zainteresowaniem młodych ludzi.

Po przeanalizowaniu nadesłanych prac, jury postanowiło w tym roku przyznać dwie nagrody.

I miejsce zdobył – Krzysztof Jarus za pracę „Powiązania cenowe między bitcoinem a innymi kryptowalutami”, napisaną pod kierunkiem prof. nadzw. dra hab. Grzegorza Przekoty na Politechnice Koszalińskiej.

Nagrodę przyznaliśmy za przedstawienie kryptowalut jako naturalnego kolejnego etapu w ewolucji pieniądza. Dogłębne przeanalizowanie powiązań cenowych między bitcoinem a pozostałymi głównymi kryptowalutami.

II miejsce zdobył – Aleksander Patrys za pracę „Bitcoin – współczesna alternatywa wobec pieniądza fiducjarnego – perspektywa prawnokarna”, napisaną pod kierunkiem prof. dra hab. Włodzimierza Wróbla na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Nagroda została przyznana za analizę miejsca kryptowalut w lokalnym chaosie prawnym.

Serdecznie gratulujemy!

Ze zwycięzcami skonstatujemy się również indywidualnie.


Z przyjemnością informujemy, że Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego udzielił pozwolenia na uruchomienie przez Politechnikę Koszalińską studiów II stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość. Wcześniej pozytywną opinię w tej sprawie wydało Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Trwa rekrutacja kandydatów na ten kierunek.

Jest to oferta dla absolwentów studiów I stopnia zarówno na Politechnice Koszalińskiej, jak i na innych uczelniach.

Studia magisterskie na kierunku Finanse i Rachunkowość będą trwały cztery semestry. Przewidziano sześć specjalności: menedżer finansowy; sprawozdawczość, audyt i rewizja finansowa; doradztwo podatkowe; kadry i płace; bankowość i ubezpieczenia; doradca inwestycyjny na rynkach finansowych.

Kandydaci są przyjmowani na podstawie dyplomów ukończenia studiów I stopnia. W przypadku przyjęcia na studia absolwentów studiów niezwiązanych z dyscypliną naukową Ekonomia i Finanse przewidziano moduł dodatkowy, który umożliwi uzupełnienie kompetencji z zakresu studiów I stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość. Studia kończą się egzaminem magisterskim.

Szczegóły dotyczące rekrutacji: https://irk.politechnika.koszalin.pl/pl/

STYPENDIUM MINISTRA ZA ZNACZĄCE OSIĄGNIĘCIA DLA STUDENTÓW NA ROK AKADEMICKI 2019/2020

Od nowego roku akademickiego 2019/2020 zostały zmienione zasady i tryb składania wniosków o stypendium ministra przez studentów.

Informacje szczegółowe na stronie: http://www.tu.koszalin.pl/kat/265

W dniu 16 września 2019 roku Zarządzeniem Rektora Nr 41/2019 został wprowadzony Regulamin świadczeń dla studentów i doktorantów Politechniki Koszalińskiej wraz z nowymi załącznikami,
który będzie obowiązywał od 1 października 2019 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z tym dokumentem. Informacje szczegółowe na stronie:http://www.tu.koszalin.pl/kat/264

Szanowni Studenci,

na Wasze ręce przekazuję Sprawozdanie z działalności Samorządu Studentów WNE w roku akademickim 2018/2019.
Oj działo się!

Już dziś zapraszam do pracy w Samorządzie Studentów lub Kołach Naukowych WNE - w nowym roku akademickim czekają nas nowe wyzwania, wydarzenia...

Z akademickim pozdrowieniem
Kamila Radlińska

W dniu 19 grudnia 2018 roku pracownik Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej - dr Anna Szczepańska-Przekota - zdobyła II miejsce w konkursie na najlepszą pracę doktorską organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Tytuł wyróżnionej pracy: „Zależność cen gotówkowych i terminowych na światowych rynkach surowców rolnych”, promotorem był dr hab. Bazyli Czyżewski, prof. nadzw. UEP. Praca została obroniona na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

W piątej edycji konkursu mogły startować prace doktorskie obronione w okresie od 1 stycznia 2016 roku do 30 czerwca 2018 roku. Nadesłane prace oceniała Kapituła Konkursu składająca się z pracowników naukowych oraz pracowników GPW. Kapituła brała pod uwagę poziom merytoryczny prac, a w szczególności: oryginalność, sposób analizy zjawisk, zakres badań, innowacyjność formułowanych wniosków.

Odnośnik do oficjalnego wpisu na stronie GPW (GPW rozstrzygnęła konkurs na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorską): https://www.gpw.pl/aktualnosci

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W imieniu Kolegium Dziekańskiego
Kamila Radlińska

 DSC2410mBank szuka "młode talenty" do praktyk i stażu w banku.

Szczegóły i warunki zatrudnienia pod adresem: https://bankowetalenty.pl/
Szanowni Państwo,

Warszawski Instytut Bankowości wraz z Fundacją Krajowej Izby Rozliczeniowej na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium, realizuje ogólnopolski program edukacyjny Bankowcy dla Edukacji poświęcony rozwojowi gospodarki elektronicznej i cyberbezpieczeństwu w ramach, którego prowadzony jest projekt „Otwarte usługi bankowe”.

Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych i kształtowanie właściwych postaw oraz nawyków poszczególnych grup docelowych (dzieci, młodzieży, studentów, pracowników sektora bankowego oraz seniorów) wobec rozwoju gospodarki elektronicznej, elektronicznych usług finansowych oraz nowoczesnych i bezgotówkowych form płatności. Projekt został przygotowany tak aby odpowiadać na bieżące potrzeby i oczekiwania kolejnych pokoleń Polaków związane z dynamicznym rozwojem technologicznym oraz zapotrzebowaniem rynku na bardziej świadomych i wykwalifikowanych pracowników sektora finansowego.

Darmowy film edukacyjny - atak epilepsji (padaczki):
Politechnika Koszalińska została włączona do programu stypendialnego dla kobiet "Nowe technologie dla dziewczyn". Jest to program stypendialny dla młodych kobiet, które wiążą swoją przyszłość z branżą technologiczną. Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie internetowej www.stypendiadladziewczyn.pl.
Pliki cookie ułatwiają nam świadczenie usług. Korzystając z naszych usług, pozwalasz nam korzystać z plików cookie.